Copyright 2018 - COĞRAFYA HAYATTIR

 Merhaba,

 Coğrafyam ve hayat sitesi 2005 yılında ‘’Coğrafya Hayattır’’ sloganı ile yayınına başlamıştı. Uzun bir aradan sonra gelişen teknolojiye uygun olarak mobil versiyonu dahil olmak üzere güncellenmiş olup yeni haliyle tekrar karşınızda olmaktan mutluluk duyuyoruz.

 Bu çalışmayı başlatmamızda meslektaşlarımıza ait çeşitli sitelerin bizi motive ettiğini, bu anlamda tamamen amatör bir ruhla hareket ettiğimizi vurgulamak istiyoruz. Bu site hiçbir şekilde yayında bulunan coğrafya içerikli diğer sitelerle yarışmak gibi bir hedefe sahip değildir. Amacımız bilgi paylaşımı konusunda küçük bir katkı sunmaktır.

 Sitemizde coğrafya bilimine ait konu ve dokümanlar yer almaktadır. Çeşitli eserlerden yararlanılarak coğrafya dersi gören öğrencilerimizin ve bu konuya ilgi duyan kişilerin faydalanabilecekleri bir şekilde donatılmıştır. Elden geldiğince ilgili bölümlerde yararlanılan kaynakların belirtilmesine özen gösterilmiştir. Bu eserlerin ortaya çıkmasını sağlayan ve coğrafya biliminin gelişmesine katkıda bulunan değerli hocalarımıza ve meslektaşlarımıza saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

 23 yıldır coğrafya öğretmeni olarak ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yaptık. Bu süreçte özel ve resmi kurumlarda çalıştık. Bu süreçte elde ettiğimiz deneyim ve birikimlerden yararlanarak 2016 yılında ‘’Tüm Sınavlara Hazırlıkta Türkiye Coğrafyası’’ adlı kitabı yayınladık.

Görev yaptığımız Manisa Turgutlu’da www.turgutlu.biz adlı tanıtım sitesinin yayınını sürdürmeye devam ediyoruz. Turgutlu’da yetişmiş insanları tanıttığımız ‘’Kasaba’da İz Bırakanlar’’ adlı kitabımız Turgutlu Ticaret Borsası tarafından yayınlandı.

Tüm bölümlere ilişkin olarak görüş öneri ve belirlenen eksikliklerin ziyaretçi defteri kullanılarak tarafımıza bildirilmesi bizi mutlu edecektir. Sitemiz bu öneri ve istekler doğrultusunda geliştirilmeye çalışılacaktır.

Bu sitenin oluşmasında büyük bir özveri ile çalışan ve sitemizin ilk teknik yapısını meydana getiren, İngilizce öğretmeni değerli arkadaşlarımız başta Mustafa EBECEK olmak üzere, bilgisayar öğretmeni Ali KAYA’ya, bizi bu çalışma boyunca destekleyen, Sevim ve Muammer GÖKÇE’ye fikirleri ve dökümanları ile bize katkıda bulunan öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm öğrencilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz.

Faydalı olması dileğiyle………….

Sevda OK

Coğrafya Öğretmeni

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği

Görev Yaptığı Yerler:

Yaylımlı Köyü İlkokulu..Aşkale / Erzurum

İnkılap İÖO…………. ..Aşkale / Erzurum

Turgutlu Lisesi………Turgutlu/ Manisa

 

Engin OK

Coğrafya Öğretmeni

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği

Görev Yaptığı Yerler:

Yaylımlı Köyü İlkokulu…Aşkale / Erzurum

Aşkale Lisesi……………Aşkale / Erzurum

Besime Işıldak İÖO……Turgutlu / Manisa

Atatürk İÖO…………….Turgutlu/  Manisa

Turgutlu Lisesi………….Turgutlu/  Manisa

Yorumlar  

+1 #1 TebrikGuest 28-03-2017 10:24
Değerli Sevda ve Engin arkadaşım
Coğrafya hayattır coğrafya tutkudur diyerek büyük bir aşkla emek verdiğiniz bu bilimi,bilgileri paylaşmanız çok daha büyük bir tutkudur. Sizin gibi saygıdeğer arkadaşlara sahip olmak benim için şereftir. Branşımıza sahip çıkmak ülkemize ve insanlığa sahip çıkmaktır. Emeklerinize sağlık diyorum. Niyazi Üzmez Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Aygül Bakırcı
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

f t g m

Sitemizde bulunan içerikler izin alınmadan başka bir ortamda TİCARİ amaçla kullanılamaz.

Hak sahipleri tarafından talep edilen dosyalar site yönetimine bildirildiğinde kaldırılacaktır.